Angielski ESKK – co to takiego?

Przeglądając internet w celu znalezienia programów do nauki angielskiego, z pewnością natrafisz na ESKK. Moje pierwsze wrażenie było takie, że ESKK jest jakimś akademickim terminem. Nie wiem dlaczego i skąd mi się to wzięło. Postanowiłem przyjrzeć się dokładnie temu czym jest owa propozycja i jak może nauczyć nas angielskiego.

Na wstępie chciałbym podkreślić, że nie korzystałem z ESKK, gdyż ostatecznie go nie kupiłem. Moja opinia nie jest obiektywna! Jest subiektywna i podparta moim odczuciem w oparciu o prezentację, dlatego NIE sugeruj się nią przy zakupie.

Nie znałem wcześniej firmy ESKK, dlatego ani jej nie polecam ani nie krytykuję.

Co to jest Angielski ESKK?

Jak podaje dystrybutor kursu, jest to innowatorski system nauki języka angielskiego opracowany przez wykwalifikowanych nauczycieli. No ale co ma takiego ten system, czego nie ma na przykład darmowe Duolingo? ESKK wydaje się być bardziej rozbudowany. Mamy zwroty, rozmówki, ćwiczenia, słuchanki, czyli to co ma standardowy program kombajn do nauki angielskiego. Jednak czy ESKK się tutaj jakoś specjalnie wyróżnia? Jakiś super system sprawdzania, albo zapamiętywania? A może matematyczna formuła nauki języka?

Niestety nic takiego nie udało mi się zauważyć 🙂

Angielski ESKK koszt

Mamy kilka możliwości w zależności od kilku czynników, ale załóżmy, że zaczynamy naukę angielskiego i startujemy z poziomu A1, mamy do wyboru „4 metody nauki z ESKK”.

Standard kosztuje około 75 zł za miesiąc i zawiera:

 • Zeszyty z lekcjami
 • Dźwięki do lekcji
 • Opieka nauczyciela
 • Słownik online

Słownik online? Naprawdę? Nie to żebym był czepialski, ale teraz nawet przeglądarka Google (już nie mówiąc o Google Translate) tłumaczy nam słówka i znajduje masę przykładów.

Co natomiast mnie ciekawi to opieka nauczyciela ESKK, którego zadaniem jest poprawianie naszych prac. Nie wiem jak taki nauczyciel pomaga w praktyce i czy faktycznie regularnie sprawdza nasze prace, jeśli ktoś testował, to proszę o informację.

Zatem w pakiecie podstawowym za całość zapłacicie 1353 zł

Gdyby chcieć wszystko to, trzeba wybrać pakiet MAX za 107 zł miesięcznie w którym jest:

 • Zeszyty z lekcjami
 • Dźwięki do lekcji
 • Opieka nauczyciela
 • Słownik online
 • Kurs online i multimedia
 • Audiobook

i kosztuje za całość 1929 zł.

Oczywiście kursy na wyższych poziomach są nieco droższe.

Pierwsze wrażenie z ESKK

Miałem już kupować angielski ESKK na próbę, ale coś przykuło moją uwagę, a mianowicie opinie o ESKK, które są zamieszczone na stronie w sekcji „Co mówią nasi studenci”…

Hm, tak sztucznych opinii już dawno nie widziałem. Stockowe zdjęcia, które można znaleźć na setkach innych strona i opinia. Np.

Screen ze strony eskk.pl z dnia 22.05.2017

Renata Manager 38  lat

„Moja firma otworzyła filię we Włoszech. Dzięki ukończonym kursom ESKK, mogłam bez lęku przyjąć awans i przenieść się do Empoli”…

taaaa.

Jak widzę w czymś taką sztuczność, to osobiście nie kupuję. Skoro mają tysiące zadowolonych klientów, to nie znalazł się nikt prawdziwy, żeby dać opinię?

Podsumowując

Angielski ESKK to kombajn językowy. Jedni je lubią, inni nie, ja osobiście się takimi szybko nudzę i po tygodniu nie pamiętam już że instalowałem czy kupowałem coś takiego. Nazwij mnie osobom leniwą, ja nazwę się kreatywną (do nauki języków muszę mieć ludzi, a nie materiały).

Moim zdaniem kurs trochę zbyt drogi, za 107 zł miesięcznie może i nie znajdziemy fajnej oferty szkoły językowej, ale osobiście wolałbym 2 – 3 lekcje z native speakerem (znajdą się tacy co za 30 – 40 zł nas pouczą) i aby ten posprawdzał nasze błędy, pogadał i rozwiał wątpliwości aniżeli uczył się z programem.

Podkreślam, że to tylko moje zdanie i subiektywna opinia.

Pozdrawiam 🙂

Tagi: , ,

komentarze 2

 1. lukasz Maj 24, 2017 at 8:28 am Reply

  Ja kiedyś miałem zakupić sobie kurs eskk bo dużo pozytywnych opinii o nich słyszałem ale dostałem kupon na lekcje w empik school i tam zostałem już i coś tam się nauczyłem 0 na moje potrzeby wystarczyło 🙂

 2. Opinie o essk angielski Czerwiec 14, 2017 at 8:54 am Reply

  Hej ja właśnie mam zamiar zakupić kurs języka angielskiego w Essk tylko mam takie pytanie – czy ten kurs angielskiego essk nadaje się dla typowo początkujących? co sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *