Aplikacja Enlinado – najczęściej zadawane pytania

Czym dokładnie jest Enlinado, które promowane jest jako jedna z najlepszych metod do nauki angielskiego. czy faktycznie jest to produkt dla Ciebie? Coś co pozwoli ci przeskoczyć bariery językowe i w końcu opanować język angielski? Oto kilka informacji, które warto znać przed zakupem.

Co to jest Enlinado?

Czy jest to program? Aplikacja? Coś co trzeba instalować? Niezupełnie. Jest to „coś” w rodzaju kursu video z poradami i wskazówkami (ale także wytycznymi) do nauki angielskiego. Autor kursu Enlinado sugeruje odbiorcy, że materiały zawarte w kursie, można traktować jako porady od przyjaciela.

„zdarzyła Ci się kiedyś taka sytuacja, że przed egzaminem czy klasówką uczyliście się wspólnie przed wejściem na salę? Ja wtedy uczyłem się najwięcej i najszybciej, bo ludzie opowiadali wszystko swoimi słowami, podawali bardzo żywe przykłady, wszystko to było znacznie lepsze w odbiorze niż suche informacje z książki, dlatego postanowiłem podać moją wiedzę właśnie w taki sposób”.

Cały kurs jest podzielony na 4 działy: gramatyka, słówka, poszukiwanie rozmówców i przemyślenia, łącznie ponad 30 nagrań poruszających najważniejsze kwestie:

 • jak zacząć się uczyć angielskiego,
 • jak nawiązać kontakt z native speakerami,
 • jak opanować podstawy gramatyki angielskiej,
 • jak uczyć się dużej ilości słówek w krótkim czasie,

Wszystko to jest wyjaśnione w sposób dość łopatologiczny a z drugiej strony przyjemny dla ucha, bez zbędnych definicji czy zagłębiania się zbyt daleko w temat.

Jak się uczyć z Enlinado?

Czy trzeba odsłuchać tych wszystkich filmów w ciągu jednego dnia? Czy trzeba oglądać jeden dziennie? Jak to w ogóle trzeba się uczyć angielskiego z Enlinado?

Autor proponuje plan nauki, który jest podzielony na dni, a który koncentruje się na:

 • mówieniu po angielsku,
 • czytaniu po angielsku,
 • pisaniu po angielsku,
 • i kilku ciekawych ćwiczeń.

Plan Enlinado jest wbrew pozorom bardzo elastyczny, ale trzeba wykonywać go w 100%. Jeśli mamy zaplanowane 20 minut rozmowy, to MUSIMY to wykonać, ponieważ w innym przypadku całość nie będzie miała sensu.

Czy z Enlinado nauczę się angielskiego w 6 miesięcy?

Czy oczekujesz szczerej odpowiedzi czy poklepania po ramieniu i zapewnienia „na pewno się nauczysz…”.

Gdy kupujesz rower, to zakładasz, że będziesz nim jeździć, bo inaczej nie poprawisz formy, nie schudniesz itd. Gdy kupisz sobie gitarę, ale taką NAJLEPSZĄ na rynku, która ma najlepsze bajery, to prawdopodobnie nie zagrasz na niej ani jednej piosenki, jeśli nie poświęcisz czasu na naukę, prawda?

Enlinado jest narzędziem, drogowskazem, motywatorem i pokazuje Ci naprawdę niesamowite możliwości, ale to Ty musisz pracować aby osiągnąć efekt.

Jeśli tylko zastosujesz się do podstawowych i minimalnych wymagań nauki (łącznie około godziny dziennie – może być w różnych porach dnia), to w ciągu 6 miesięcy nauczysz się angielskiego do poziomu pozwalającego na swobodną komunikację.

Dla kogo jest kurs Enlinado?

Być może potraktujesz to jako frazes, ale jest to zabawa dla ambitnych. Enlinado i w ogóle nauka angielskiego, NIE jest dla osób leniwych i pozbawionych podstawowego zmysłu kreatywności, a także dla osób tchórzliwych (tak jest – trzeba być odważnym!)

W nauce angielskiego czasem trzeba przełamywać pewne granice, nasze bariery, które nie wiedzieć czemu ktoś nam narzucił. Enlinado pokaże Ci jak przeskakiwać na kolejne poziomy, ale MUSISZ, po prostu MUSISZ dać z siebie nieco więcej niż 15 minut dziennie.

Jeśli kompletnie nie masz czasu, nie masz chęci, nie masz motywacji, nie masz celu, to zwyczajnie odpuść sobie ten kurs 🙂

Jeśli natomiast nie brakuje Ci energii i chęci, to Enlinado zwiększy Twoje obroty o 200%, dostrzeżesz:

 • nowe możliwości w nauce angielskiego,
 • przełamiesz stare przyzwyczajenia,
 • wyrobisz sobie nowe nawyki nauki angielskiego,
 • poznasz skuteczne techniki nauki języków obcych.

Pozostaje życzyć powodzenia.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *