LingQ opinie

Dziś chciałbym przedstawić Wam prostą aplikację na Androida do nauki języków obcych. Oczywiście skupiam się na nauce języka angielskiego, stąd też moje opinie o LingQ będą dotyczyły głównie angielskiego.

Czym jest LingQ?

Generalnei jest to taki internetowy kombajn, do uczenia sie języków. Możemy na nim przede wszystkim:

  • słuchać podcastów i wywiadów po angielsku,
  • uczyć się nowych słówek z różnymi technikami zapamiętywania,
  • śledzić swoje postępy nauki,
  • uczestniczyć w rozmowach z native speakerami,
  • poznawać znajomych (LingQ ma funkcje portalu społecznościowego),

Czy wszystko to możemy mieć za darmo? Niezupełnie.

Ile kosztuje LingQ?

W darmowej wersji mamy dość ograniczone możliwości. Dostęp do 5 lekcji miesięcznie, oczywiście nie możemy nic importować, mamy reklamy, dostęp do bardzo okrojonej wersji tekstów (jedynie testy z lukami). Co ciekawe w darmowej wersji nie mamy możliwości zabawy na smartfonie :/

Aby odblokować wszystkie możliwości, nieograniczony dostęp społecznościowy, nielimitowane lekcje, brak reklam i dostęp do różnych rodzajów lekcji, będziemy musieli zapłacić 35 dolarów, ale UWAGA:

Pod warunkiem, że zapłacimy za plan roczny, co po przeliczeniu daje około 1500 zł.

Jeśli wybieramy plan miesięczny, za miesiąc korzystania z LingQ zapłacimy 39 dolarów – około 144 zł, czyli jakieś 1700 zł rocznie.

Moja opinia o LingQ

Na chwilę obecną wydaje się trochę sporo, czyż nie? Nawet jeśli zdecydujemy się na lekcje z prywatnym nauczycielem, możemy mieć około 3 lekcji w miesiącu, co rocznie dawałoby jakieś 36 godzin w tej samej cenie. Plus samodzielna nauka, prac domowe, czytanie, pisanie i można by osiągnąć (moim zdaniem) znacznie lepszy efekt.

LingQ opinie w internecie

W sieci znaleźć można opinie o LingQ, które mówią że po 2 miesiącach ludzie nauczyli się mówić. Wierzę w to o tyle o ile chodzi o mówienie na poziomie podstawowym, używając podstawowych przymiotników, czasowników, rzeczowników i zwrotów. Jeśli ktoś twierdzi, że osiągnął jakiś wysoki poziom angielskiego tylko z LingQ, to jakoś w to nie wierzę.

Mam wrażenie, że sam program jest dość słabo rozwinięty w Polsce, ale kto wie. Jeśli korzystałeś z LingQ i możesz się tym podzielić, masz jakieś ciekawostki, LingQ opinie, uwagi itd., to koniecznie udziel się sekcji komentarzy.

Pozdrawiam Serdecznie.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *