Metoda Krebsa opinie

Emil Krebs, Polak niemieckiego pochodzenia, znający dziesiątki języków obcych. Ile znał ich dokładnie, niektóre źródła podają, że nawet ponad 90. Ile w tym prawdy, ciężko dziś powiedzieć. Z całą pewnością był postacią historyczną i istniał naprawdę.

Nie dziwne, że obecnie wiele podmiotów uczących języków obcych zabiega o to, żeby Emil Krebs był z nimi kojarzony. Powstają kursy, które nauczają w oparciu o jego techniki. Czy Metoda Krebsa faktycznie jest tak niesamowicie skuteczna i czy faktycznie możemy się dzięki niej nauczyć wielu języków obcych w krótkim czasie?

Na czym polega Metoda Krebsa?

Jest to zestaw lekcji w formie rozmówek do czytania i słuchania. Typowe scenki sytuacyjne. Emil Krebs był zwolennikiem uczenia się żywego języka i takie rzekomo sam preferował.

Tutaj się z nim z całą pewnością zgadzam. Osobiście uważam, że nie ma lepszej drogi uczenia się czegokolwiek, niż uczenie się robiąc to, czyli rozmawiając z obcokrajowcem, jeśli chodzi o naukę języka obcego.

Metoda Krebsa opinie

Jednak kilka rzeczy w tej metodzie mi się nie podoba i muszę o nich wspomnieć. Przede wszystkim obiecywany czas nauki. Ten jest niesamowicie krótki. Sprzedawcy obiecują, że po kilku tygodniach będziemy w stanie rozmawiać po angielsku. Nie, nie, nie… Być może będziemy w stanie przekazać jakąś informację, ale nie będziemy w stanie się komunikować. Dlaczego?

Czy Krebs był geniuszem?

Z całą pewnością był maniakiem językowym. Są osoby, które mogą poświęcić bardzo dużo czasu na naukę języka. Poznałem chłopaka z Brazylii, który uczył się po 5 – 6 godzin dziennie. Takie osoby mają „mózgi przygotowane do nauki” i uczą się szybciej, ponieważ to bardzo lubią. Nie koniecznie są geniuszami, po prostu są pasjonatami. Jeśli masz jakaś pasję, to nie traktujesz jej jako obowiązek – śledzisz w niej newsy, uczysz się szybko nowych rzeczy, a osoby które nie są związane z tą tematyką, myślą sobie, że jesteś mistrzem swojej dziedziny.

Emil Krebs był mistrzem swojej dziedziny, bo kochał języki, obce kultury, rozmowę z ludźmi.

Jeśli podchodzisz do nauki w sposób: muszę nauczyć się angielskiego do matury, albo za miesiąc jadę do pracy do Anglii, to nie licz na szybkie efekty.

Ty traktujesz to trochę inaczej niż poligloci, dlatego może być nieco trudniej.

Czy Metoda Krebsa jest skuteczna?

Na pewno nie jest to metoda z którą można nauczyć się języka w 2 tygodnie. Taka metoda z całą pewnością nie istnieje i im szybciej to zrozumiesz tym lepiej. Warto testować, mieszać techniki, ale przede wszystkim mieć kontakt z żywym językiem.

Jeśli Ty stosowałeś lub stosowałaś i masz opinie o Metodzie Krebsa, podziel się nimi w komentarzu.

Powodzenia


A jeśli lubisz techniki nastawione na rozmowę z innymi:

Przetestuj także pakiet Enlinado. Jest to zestaw lekcji dedykowanych dla początkujących. System nauki sugeruje Ci 6 miesięcy uczenia się podanymi technikami. Od zera – do osoby będącej w stanie dogadać się praktycznie w każdej sytuacji.

Tagi: , ,

komentarze 4

 1. negatywne opinie metoda Krebsa Maj 15, 2017 at 10:43 am Reply

  a ja spotkałem się z negatywnymi opiniami o metodzie krebsa – czy brać je na poważnie?
  Ktoś tutaj ma jakieś negatywne opinie? dajcie znać bo mam zamiar uczyć się angielskiego metodą krebsa a te negatywne opinie mnie trochę zbiły z tropu….

 2. moja opinia Maj 17, 2017 at 7:40 am Reply

  Według mnie sama metoda krebsa jest sporo przesadzona, Krebs faktycznie był poliglotom, który umiał mówić w wielu językach obcych ale teraz na jego nazwisku firmy robią biznes oferują kury w ogóle nie związane z jego metodami nauki i nie pisze tutaj opinii o konkretnym kursie ale o różnych bo już w sumie ze 4 takie trafiłem w necie…

  moja opinia o metodzie krebsa – uważajcie jaki kurs kupujecie.

  • krebsak Maj 24, 2017 at 8:30 am Reply

   Zgadzam się z Tobą w 100% ja natrafiłam kiedyś na darmowy kurs krebsa ale to było zwykłe naciąganie, aż dziwne że nikt tego nie ściga. za takie nie legalne posługiwanie się nazwiskiem krebsa i opisywaniem jako jego kursu powinny byc kary bo to wprowadzanie ludzi w błąd.

 3. kurs metoda krebsa Czerwiec 14, 2017 at 8:50 am Reply

  A czy ktoś może podac nazwę konkretnego kursu, który oparty jest na metodzie Krebsa?
  Będe bardzo wdzięczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *