Opinie o Busuu

Aplikacja, a właściwie platforma (z elementami portalu społecznościowego w wersji płatnej) która stała się dość popularna w ostatnim czasie, a właściwie w ciągu 2 ostatnich lat. Postanowiłem ją przetestować, wyrazić swoje opinie o Busuu, a także odpowiedzieć na najpopularniejsze pytania.

Busuu co to jest?

W skrócie – strona, posiadająca także aplikację na smartfony, wspomagająca naukę języków obcych w której możemy wybrać aż 12 języków do uczenia się. Aplikacja jest na pierwszy rzut oka bardzo podobna do Duolingo, które przynajmniej w moim otoczeniu było bardziej popularne, zaś Busuu jest czymś nowym.

Mamy lekcje, podzielone na działy, a zatem od przywitań, aż to sytuacji w różnych konkretnych miejscach. Aplikacja uczy języka głównie w oparciu o słówka i zwroty, a także proste ćwiczenia, typu uzupełnianie.

Jaki poziom angielskiego jest w Busuu?

Jest to rozwiązanie dla początkujących. mimo tego, że w aplikacji możemy znaleźć słówka i zwroty dedykowane dla poziomu B2 (jest też egzamin, który możemy zdawać w wersji premium), to po dokładniejszym przyjrzeniu się aplikacji, stwierdzam że ciężko osobie początkującej, będzie osiągnąć poziom B2 korzystając z samej tylko aplikacji… To trochę za mało.

Busuu za darmo?

Aplikacja w wersji podstawowej jest darmowa i oferuje około 70 lekcji. Nie różni się zbytnio od wspomnianego Duolingo jeśli chodzi o ćwiczenia. Fajne natomiast są rozmówki, które są dostępne w Busuu za darmo.

Busuu wersja premium koszt

Niestety, jeśli chcemy skorzystać z opcji takich jak:

 • quizy i certyfikaty,
 • kurs podróżniczy (zestaw lekcji),
 • ćwiczenia gramatyczne,
 • ćwiczenia wymowy,

Musimy w tym celu zakupić wersję premium, która kosztuje około 30 zł miesięcznie.

Busuu czy Duolingo?

Miały być opinie o Busuu, ale nie sposób zahaczyć o wręcz bliźniaczy program czyli wspominane już kilkukrotnie Duolingo. Być może do niego mam większy sentyment, gdyż korzystałem ucząc się innych języków (na poziomie podstawowym). Jednak jak na razie Duolingo jest w 100% darmowe, nie atakuje nas reklamami wersji premium czy to za 5 czy za 50 zł miesięcznie.

To nie jest tak bardzo istotne, bo 30 zł miesięcznie nie wydaje się jakąś super ceną, jednak wiem z doświadczenia, że wolałbym mieć powiedziane już na początku – ta aplikacja jest płatna, niż dowiadywać się o tym gdzieś w połowie. Stąd wielu ludzi rezygnuje z całkiem dobrych narzędzi, bo czują się „nie do końca ok”. Jednak to może tylko moja dziwna filozofia.

Busuu opinie końcowe

Warto podkreślić, że opinie o Busuu nie są złe. Wielu ludzi korzysta z darmowej wersji, bo warto dywersyfikować źródła nauki. Jeśli podchodzisz do tego w taki sposób, to jest ok. Natomiast nigdy nie stawiaj TYLKO na jedną aplikację, bo aplikacja to za mało. Nauczysz się co najwyżej kilku słówek i zwrotów, ale szybko to zapomnisz.

Pozdrawiam Serdecznie

Tagi: , , , ,

komentarze 4

 1. busuu opinia Maj 17, 2017 at 7:59 am Reply

  Opinie o Busuu znajdziesz no na forum do nauki języka angielskiego http://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/busuu-opinie-o-aplikacji/ macie tam dość dobrze rozwinięty wątek dotyczący nauki języka angielskiego z aplikacją busuu – myślę, że wam się to przyda.

 2. Mateusz Maj 20, 2017 at 7:50 pm Reply

  uczę się z busuu od jakiegoś czasu i skorzystałem z promocji na 35% zniżki, którą kolega dostał od nich na maila. Mogę polecić – warto samemu wypróbować najpierw wersję bezpłatną i jeśli odpowiada ta forma nauki, kupić szerzy pakiet Premium. Dla zainteresowanych zamieszczam kod i link do jego wykorzystania. Kod: AOCODE01
  https://www.busuu.com/pl/claim-discount/

  Pozdrawiam!

  • majki Maj 26, 2017 at 7:43 am Reply

   SUPERR dzięki za kod. Właśnie szukałem kursu do języka angielskiego i zastanawiałem się nad busuu i prawdopodobnie się na niego zdecyduję.
   Ren kod można użyć wiele razy?

 3. Julia Listopad 3, 2017 at 12:00 pm Reply

  Dzięki za kod! Przydał się:)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *