Profesor Henry opinie

Profesor Henry opinie

Dziś postanowiłem podzielić się z Wami opiniami na temat programu, który jest dość popularny w kręgach osób uczących się angielskiego, a chodzi o opinie o Profesor Henry. Czym jest wspomniany program i jak można go używać, a przede wszystkim jakie przynosi efekty? Sprawdźmy to.

Profesor Henry cena

Mega pakiet programu Profesor Henry 6.0 z 8 płytami CD + książka, kosztuje 187 zł, plus koszty przesyłki. profesor henry opinieTo dużo i nie dużo. Cena jest akceptowalna, jednak wiele programów można kupić nieco taniej.

UWAGA: Istnieje też możliwość zakupienia kursu Profesor Henry w wersji online, ale tutaj niemiła niespodzianka (oczywiście opinia jest subiektywna), otóż za 59 zł dostajemy dostęp tylko na 3 miesiące. Dostęp roczny to 100 zł bez 10 groszy.

Jak wygląda nauka z Profesor Henry

Program jest dość zróżnicowany. Można by go nazwać kombajnem do nauki języka. Mamy tam elementy czytania, pisania, obrazki do zapamiętywania, gry językowe, rozmówki, uzupełnianie ćwiczeń (ćwiczeń jest dość dużo).

I teraz ważna uwaga! Pamiętaj, że te opinie o Profesor Henry są tylko i wyłącznie moje, być może ty masz inne doświadczenia i zupełnie inne podejście, dlatego też Twoja nauka będzie wyglądać zupełnie inaczej.

W moim przypadku, to co miało być największą zaletą programu (a mianowicie jego różnorodność) zabiło u mnie pasję i chęć korzystania z niego.

Nauka z Profesor Henry wyglądała mniej więcej tak:

1. Pierwsze dni, wielka euforia, faktycznie uczę się nowych rzeczy, jakoś mi to wchodzi do głowy.

2. Po pierwszych kilku dniach zaczyna mnie męczyć robienie takich rzeczy jak: układanie kolejności zdań po angielsku, czy uzupełnianie luk, odpowiadanie na pytania i inne ćwiczenia. Pojawia się mnie mechanizm odkładania „nauki na później”, bo wszystkie te zadania mój mózg podświadomie kojarzy z nauką, a po całym dniu pracy czy szkoły, nie mam chęci na naukę (zrobię to jutro, pojutrze, za tydzień). I w taki sposób mijają tygodnie, a ja uświadamiam sobie, że nie korzystam z programu.

Podkreślam tutaj, że nie jest to wina samego programu, który jest dobrze zrobiony, jednak tego że cały czas uznajemy go za naukę. Nie wiem jak ty, ale ja osobiście po dniu pracy czy szkoły, zazwyczaj oglądam mecz, filmiki na YT, idę na spacer, a naukę odkładam z kąta w kąt.

Jeśli jesteś osobą bardziej ambitną, to plus dla Ciebie, na pewno pójdzie Ci lepiej.

Dla kogo jest Profesor Henry?

Moim zdaniem dla osób, które są dobrze zorganizowane, które wierzą że katalogowanie nauki i takie uczenie się „krok po kroku” w bardzo usystematyzowany sposób, jest skuteczne. Dla osób, które potrafią sobie zaplanować, że o danej porze, niezależnie od dnia, pory roku, miesiąca i innych czynników, będą siedzieć i uczyć się angielskiego. NIE traktując to jako zabawę, pomimo tych wszystkich zadań, które mogą kojarzyć się z zabawą. Jeśli nie jesteś taką osobą, wolisz kontakt z ludźmi, uczysz się przez konwersacje (co uważam za najskuteczniejsze) i masz problem z organizacją, Profesor Henry nie jest dla Ciebie. Jednak podkreślam już chyba po raz czwarty, że te opinie o Profesor Henry są moje i tylko moje.

Profesor Henry 6.0 opinie

Warto też dodać, że na chwilę obecną najnowszą wersją programu Profesor Henry jest wersja 6.0. Czy pojawiły się jakieś nowe rzeczy? Głównie kosmetyka i rozbudowa pod względem ilościowym. Aktualizacje nowych wersji często dodają jakieś drobne funkcjonalności, jednak nie oszukujmy się – angielski zbyt wiele się nie zmienił przez ostatnie lata 🙂

Profesor Henry na androida

Czy całość działa na telefonach androida? Sam nie testowałęm na urządzeniu mobilnym, ale z tego co wiem, możemy korzystać z programu także na urządzeniach z androidem.

Alternatywa dla programu Profesor Henry

Nie mam zamiaru nic konkretnego polecać, nie jest to wpis typu: to jest najlepsze, a tamto nie. Jeśli jeden program działał u Ciebie średnio, nie licz, że nagle zadziała drugi czy trzeci. Schemat będzie podobny. Pobawisz się kilka dni, a później to rzucisz.

Opinie o Profesor Henry

Na koniec dodam tylko, że w moim przypadku, najlepsze okazały się rozmowy z ludźmi. Z prawdziwymi ludźmi poznanymi przez internet i w realnym życiu. Gdy znajomy ze Stanów pisał do mnie o 16, to rozmawialiśmy o przysłowiowych pierdółkach. I tak – tutaj rozmowa na Skype, tam pisanie na FB, tu udzielanie się na forum i komentowanie filmiku na YT. Taka metoda, która na dobrą sprawę nie jest metodą, mi osobiście najwięcej dała.

Pozdrawiam Serdecznie

Ten wpis powstał aby wyrazić swoje opinie o Profesor Henry, ale jeśli Ty masz swoją opinie o tym programie, podziel się w komentarzu.

Tagi: , ,

komentarze 3

  1. pozytywna opinia profesor henry Maj 9, 2017 at 9:41 am Reply

    Ja korzystałem z kursu w sumie przez 4 tygodnie jak mój brat był w domu bo on miał na komputerze ich kurs i powiem wam, że jest fajny. Zawsze coś się podszkoliłem w te 4 tygodnie 😀

  2. michał Maj 15, 2017 at 10:44 am Reply

    a czy w tym kursie profesor henry jest nauka słówek? Mnie zależy na nauce słówek tylko na sam początek i się zastanawiam nad tym kursem ale czy nie lepsze będą same fiski np? Co sądzicie?

  3. biki Maj 17, 2017 at 7:50 am Reply

    Jak ja sprawdzałem opinie o profesor henry w necie to w sumie wszyscy pisali, że ok – ale że jest jeden schemat nauki – szkoda, że nie połączyli tego faktycznie z jakimiś nowymi sposobami szybkiej nauki języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *