Opinie Empik School

Prawdopodobnie jedna z największych szkół językowych w Polsce. Działają we wszystkich większych i mniejszych miastach w Polsce. Opowiem Wam moją historię z Empik school. Możecie to potraktować jako opinię o nich, jednak moim celem nie jest ani promocja ani negatywne opinie o Empik School. Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że mam o nich neutralną opinię.

Mail od Empik School

Wiedziałem od dawna, że Empik sprzedaje książki, płyty, filmy i gry, ale nie wiedziałem, że sprzedają też zdjęcia i kursy językowe (i parę innych rzeczy). Dostałem od nich mail z propozycją kursu angielskiego. Myślę sobie – nigdy nie byłem w szkole językowej, więc co mi szkodzi. Tym bardziej, że obiecują kilka miesięcy za darmo.

Trzeba było wysłać swój numer, co też zrobiłem. Zadzwoniła pani z centrali z Warszawy i umówiła mnie na spotkanie w Kielcach.

Empik School ceny kursów

Pytam tej pani „ile kosztuje kurs w Empik School za rok„, ona na to że nie wie, bo ceny są indywidualne w zależności od tego i tamtego…

Ale pani mi mniej więcej powie ile czy to 500 czy 1000 czy 2000.

Pani nadal nie ma pojęcia.

W takich momentach zalewa mnie biała gorączka. Może jestem dziwny, ale gdybym sprzedawał marchewkę, to wiedziałbym, że kilo marchewki kosztuje 5 zł, a oskrobanej 10 zł, natomiast tej brudnej, najgorszej klasy to kosztuje 2 zł. Zatem średnio jakieś 6 – 7 zł za kilo.

A tutaj zero konkretów. Szukałem jeszcze na forach, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Wizyta w Empik School

UWAGA: W tym akapicie nie mam na celu zdyskredytowania marki czy coś w tym stylu. Sprawa dotyczy placówki w Kielcach i głównym problemem była pani pracująca na recepcji. Nie wiem czy jest tam nadal, ale gdybym był jej przełożonym, wysłałbym ją na kurs komunikacji interpersonalnej.

Pani zachowywała się tak, jakby na świecie była tylko jedna szkoła językowa, a to że moja niegodna osoba miała w ogóle czelność pytać o ceny kursów, jest urągające jej stanowisku.

A całkiem poważnie, to było kręcenie nosem „no nie wiem, nie wiem czy mamy jeszcze miejsca w tej grupie”…

(Ale błagam panią, niechże mnie pani zapiszę, ja mogę siedzieć nawet na podłodze, byle by tylko wziąć ten kurs ;( ).

Tak więc znów pytam o cenę. Już na tym etapie gdy wiemy:

  • na jaki kurs chcę iść,
  • ile członków ma grupa,
  • kiedy odbywa się kurs,

możemy powiedzieć ile będzie kosztował.

Pani podaje mi cenę z kosmosu, jakieś 2 razy większą niż się spodziewałem.

Mówię:

– ale zniżka, obiecali mi zniżkę z Warszawy,

– ja nic nie wiem o zniżce,

– ale mail dostałem, że zniżka będzie, kilka miesięcy taniej, bo wakacje, bo studenci…

– przykro mi nie wiemy nic o zniżkach.

I pogadane.

Podsumowując moją przygodę z Empik School

Jako takie opinie o Empik School z mojej strony są nie do końca wiarygodne, bo na dobrą sprawę na zajęcia nie poszedłem. Jednak pierwsze wrażenie w moim przypadku…

Za dużo tych trzykropków (niedomówień). Sądzę jednak, że dużo zależy od poszczególnych miejsc. Inaczej będzie w Krakowie, inaczej w Toruniu, a inaczej w Podśmilewiu Dolnym. Ceny z tego co udało mi się ustalić po forach, według opinii korzystających są dość wysokie.

Z minusów wymieniane były też duże grupy, a im więcej osób w grupie, tym gorzej, no bo każdemu nauczyciel może poświęcić relatywnie mało czasu.

A więc o to mogło chodzić tej pani w momencie gdy myślała czy mnie jeszcze wciśnie (jako trzydziestą pierwszą osobę 😀 )

Na dziś to tyle, jeśli macie jakieś osobiste opinie o Empik School, chcecie się podzielić swoją przygodą pozytywną lub negatywną, to zapraszam do komentowania.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *